menu

Szukaj

niedziela, 23 stycznia 2011

Szablon dokumentu - darmowy kurs Word

Szablon to wzór, w oparciu o który tworzy się nowy produkt. Najprościej mówiąc, kiedy bierzemy pudełko zapałek i odrysowujemy z niego kwadracik to używamy szablonu. W przypadku Worda szablon dokumentu to wzór na podstawie którego tworzymy nowy dokument.
Kiedy otworzymy Worda mamy nowy dokument utworzony na podstawie Szablonu Standardowy. Można oczywiście wybrać inny szablon, który znajduje zastosowania przy bardziej wymagających zadaniach. Te szablony noszą nazwę szablonów specjalnych. Dostosowują one paski narzędzi, przyciski, czcionkę. Każdy dokument utworzony w oparciu o te szablony będzie wyglądał tak samo, tj. zastosowana zostanie identyczna czcionka, rozmieszczenie tekstu będzie identyczne. Szablony mogą dodawać pozycje Autotekstu a nawet makra. Wyobraź sobie, że masz do napisania dwa dokumenty tj. list i pismo i chciałbyś, żeby w każdym z nich był taki sam nagłówek np. twoje dane. W takim przypadku oczywistym jest użycie szblonu, który automatycznie zrobi to za Ciebie.
Możesz robić wiele potrzebnych szablonów i niedługo sam się o tym przekonasz. Wystarczającymi powodami do stworzenia szablonu są twierdzące odpowiedzi na poniższe pytania:
Czy jest jakiś typ dokumentu w którym powtarza się ten sam tekst?
Czy w dokumentach często muszę ręcznie ustawiać wielkość czcionki, formatowanie akapitu?

Jeśli przynajmniej na jedno odpowiedziałeś tak, tzn, że stworzenie szablonu jest dla Ciebie przydatne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DPD WYCEŃ I NADAJ