menu

Szukaj

wtorek, 9 sierpnia 2011

Monitor LG Flatron L1732P nie włącza się - Serwis komputerowy

Dziś uratowałam przed niechybnym złomem. Problem polegał na tym, że monitor raz się włączał, a raz nie. Nie pomagało utrzymywanie go w czasie czuwania (jeśli już się włączył:)) Po włożeniu kabla do gniazda zasilania na moment mignęła kontrolka i koniec. Wymiana kabla zasilającego, próba podłączenia w innych kontaktach: nie przyniosły rezultatu. Nie pomogła też wymiana kabla łączącego monitor z kartą graficzną. Cóż było robić? Pozostało rozkręcenie monitora albo wydatek rzędu minimum 300zł. 

Po rozkręceniu monitora współpracujący ze mną Pan Grzegorz Dudziak zauważył na jednym z kondensatorów wybrzuszenie. Wiele się nie zastanawiając wzięłam lutownicę w dłoń, odlutowałam kondensator, pojechałam do sklepu elektronicznego, kupiłam nowy. Następnie wlutowałam  nóżki kondensatora odpowiednio plus i minus, po czym skręciłam monitor i z duszą na ramieniu włączyłam go do gniazdka. Jakaż była moja radość kiedy zaczął działać. 

Mimo, że jestem informatykiem, do tej pory nie zajmowałam się elektroniką. Nie miałam nic do stracenia. Albo wyrzucić monitor i kupić nowy, albo spróbować swoich sił. Jednak to drugie zdecydowanie się opłaciło :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DPD WYCEŃ I NADAJ